7. júla 2022

Tommy Paul vs. Casper Ruud (ANALÝZA)

Zdroj: TennisNetradicne

Tommy Paul vs. Casper Ruud – druhé kolo dvojhry mužov Australian Open 2021

Štvrtok 11. februára 2021 o 2:30

TIP: VYHRÁ RUUD

KURZ :1,80

VKLAD 1/3

 

Uvidíme ďalšie neuveriteľné stretnutie, aké sme videli na francúzskom Open 2020 medzi týmito dvoma hráčmi, kde zvíťazí Casper Ruud, alebo sa tu pomstí Tommy Paul?

Tommy Paul podal v prvom kole veľmi solídny výkon proti Nikolozovi Basilashvilimu, keď porazil Gruzínca v dvoch setoch 6: 4/7: 6 (0) / 6: 4. Tommy Paul určite predvádza svoj najlepší tenis za posledný rok a na tvrdých dvorcoch si počínal veľmi dobre. Paul však vo svojej hre musí ešte dosiahnuť vyššiu úroveň, ak chce preukázať konzistenciu potrebnú na to, aby priebežne pokračoval v neskorších fázach turnajov 250 alebo 500 ATP.

Casper Ruud podal v prvom kole veľmi dobrý výkon, keď porazil miestneho Austrálčana Jordana Thompsona 2: 0 predtým, ako Thompson pre zranenie odstúpil zo zápasu. Ruud je mimoriadne solídny a hrá veľmi agresívny tenis, ale tiež vie veľmi dobre brániť. Ruud bol trénovaný Akadémiou Rafa Nadala a určite je to vidieť. Ruud vie, že rok 2021 bude jeho prelomovou sezónou, aj keď mal v roku 2020 vynikajúcu sezónu, tak ju musí potvrdiť už v Melbourne.

Bude to už tretie stretnutie medzi oboma hráčmi,  Ruud vyhral svoje posledné stretnutie minulý rok na French Open v zápase, ktorý bol mimoriadne tesný, a zvíťazil Ruud v 5 setoch 6-1 / 1-6 / 6-3 / 1-6 / 6-3. Casper Ruud je podľa mňa oveľa lepším hráčom a má pred sebou lepšiu budúcnosť, zatiaľ čo Tommy Paul má len  formu na oku, ale vieme, že môže kedykoľvek zmiznúť. Očakávam, že to bude ďalšie napínavé stretnutie, ale také, kde by mal Ruud opäť vyhrať, pretože vo veľkých a tesných momentoch je jeho hra efektívnejšia.

Autor Roby