17. augusta 2022

Analýza zápasu Nosková vs Gjorcheska: Hala prinesie výhru pre talent Českej republiky !

Foto: Deník / Ivan Němeček

ITF ŽENY – DVOJHRY: W25 Milovice (Česko), tvrdý povrch (hala) – 2. kolo

Toto stretnutie nám ponúkne súboj medzi Českou tenistkou Lindou Noskovou (319) a Linou Gjorcheskou (268) zo Severného Macedónska.

Nosková je 17-ročná tenistka, bývalá top 5-ka juniorského rebríčka. Okrem víťazstva na juniorskom Rolland Garros tento rok získala aj 3 tituly na ženskom okruhu (2x hala- Bratislava, antuka- Přerov). Tu stratila v 1. kole iba 2 hry s Nemkou Kanevskou.

Gjorcheska je 27-ročná hráčka a jej kariérne maximum je 170. pozícia z  júna 2017.  Predovšetkým, je to hlavne antukárka a zahrala si 3 ITF SF (Liepaja, Wiesbaden, Sevilla). Halu má tento rok 4/4 (celkom 22/19) a naposledy skončila v luxemburskom Petangue v 2. kole s Rouvroy. Včera prešla  hladko cez  19-ročnú Francúzku Monnetovú.

V tomto zápase je pre mňa výraznou favoritkou česká tenistka, ktorá hrá aj na svoj stále juniorský vek skvelý tenis, navyše sa jej tu darí, pretože tu pred 2 rokmi brala SF. V hale má tento rok bilanciu 11/0 a očakávam, že toto stretnutie v domácom prostredí zvládne a postúpi do ďalšieho kola.

Odporúčame vsadiť na  Noskovú do 1,32.

Redakcia TN.