19. mája 2022

Borna Coric vs Marton Fucsovics – Chorvát cíti finále !

TennisNetradicne.sk

Analýza

Dostane sa Borna Coric do finále turnaja ATP 500, ako sme ho videli na konci minulého roka na St. PeterBurg Open, alebo bude Marton Fucsovics pokračovať v neuveriteľných výkonoch.

 

Borna Coric podal vo štvrťfinále skvelý výkon proti Keiovi Nishikorimu a porazil skúseného Japonca v dvoch setoch 7: 6/7: 6. Aj keď Coric zvíťazil, Kei Nishikori podal skvelý výkon a ukázal nám, že stále môže hrať s najlepšími, čo sme nečakali.  Coric je momentálne v skvelej forme a zaslúži si byť v sobotu v tomto semifinále.

Marton Fucsovics tento týždeň horí  a vyhráva všetky svoje zápasy v dvoch setoch, okrem prvého, v ktorom bojoval s Reillym Opelkom. Fucsovics asi neočakával, že bude tak ďaleko v  turnaji, najmä na začiatku týždňa by väčšina ľudí čakala že vypadne a bude tu Zverev či Medvedev. Zdá sa, že Fucsovics je na vrchole svojej hry či samotnej úrovne jeho hry  a jeho sezóna 2021 vyzerá veľmi solídne.

Bude to už štvrté stretnutie oboch hráčov. Borna Coric bude vedieť 3: 0. Ich posledné stretnutie bolo na konci minulého roka, keď Coric zvíťazil za podobných podmienok v dvoch setoch. Aj keď tu Fucsovics hrá vynikajúci tenis, ide skôr o naozaj pevné nervy a chladnú hlavu čo Čorič ukazuje. Maďar je bojovníkom na n-tom stupni a pravdepodobnosť, že sa mu  tento zápas stane osudným, je  veľká. Obaja majú kvalitný servis aj sú podone stavaný, v hlave je však rozdiel, túžba po finále narastá u čoriča počas celého týždňa. V jeho prospech hrá aj to, že po prvom podaní dokáže vyhrávať veľa bodov. Kurz je dobrý, Coric vyhrá !

 

Roby