17. augusta 2022

Denis Shapovalov vs Felix Auger-Aliassime

Zdroj:Sportsnet

Denis Shapovalov vs Felix Auger-Aliassime (ANALÝZA)

Jedenásty nasadený Kanadčan Denis Shapovalov čelí svojmu krajanovi, 20. nasadenému Felixovi Augerovi-Aliassimovi v treťom kole Australian Open 2021 v Melbourne. V minulosti hrali spolu  štyrikrát, pričom Shapovalov vyhral trikrát. Kto vyhrá a postúpi do 16. kola?

Dennis Shapovalov je vychádzajúcou hviezdou ATP Tour a momentálne je na 12. mieste. Vynikajúcu sezónu zažil v roku 2020, keď sa prvýkrát prebojoval do top 10 a získal svoj prvý titul v kariére. Tu v Melbourne je v dobrej forme, v prvom kole získal obrovské víťazstvo v piatich setoch nad mladým kolegom Jannikom Sinnerom. Ako vždy, ak sa dokáže sústrediť a obmedziť nevynútené chyby, bude tu veľmi ťažké ho poraziť a do tohto zápasu vstupuje ako nepatrný favorit.

Felix Auger-Aliassime z Kanady bol dlho považovaný za budúceho top 5 hráča ATP Tour. V súčasnosti je na 21. mieste a predtým bol na 17. mieste. Vo svojej mladej kariére už má 10 veľkých výhier a na turnajoch je veľmi solídny, stále však čaká na svoje prelomové prvé víťazstvo v titule ATP. Má obrovskú útočnú hru so silným podaním, ktorá nad súperom od základnej čiary. Na Australian Open tu ešte nestratil set, pohodlnými víťazstvami nad Cedrik-Marcel Stebe a Jamesom Duckworthom. Aj keď do tohto zápasu vstupuje ako outsider, pozná svojho súpera veľmi dobre a nebude mu chýbať sebadôvera.

Všetky štatistiky ukazujú, že tento zápas je trhákom. Hráči majú podobné hry s obrovskými podaniami a prevratmi a obaja sa trápili na veľkých turnajoch a v kľúčových momentoch strácali hlavu. Pravdepodobne to bude závisieť od toho, kto dokáže udržať dlhšiu koncentráciu, a to je pravdepodobne Denis Shapovalov, ktorý za posledných pár mesiacov ako hráč veľmi dobre vyzrel. Moja predpoveď je, že Denis Shapovalov zvíťazí v piatich  setoch.

Roby.