17. augusta 2022

Felix Auger-Aliassime vs Aslan Karatsev /Aslan go home !

tennisnetradicne.sk

Felix Auger-Aliassime vs Aslan Karatsev – 2021 Australian Open

14.2. 2020 2.30hod

TIP – Vyhrá Auger

Kurz  – 1,55

VKLAD 1/3

Dvadsiaty nasadený hráč Kanady Felix Auger-Aliassime narazí v osemfinále na Australian Open 2021 v Melbourne nenasadenému Rusovi Aslanovi Karatsevovi. Môže Karatsev pokračovať vo svojej vražednej forme alebo tu FAA postúpi prvýkrát do štvrťfinále?

Felix Auger-Aliassime z Kanady bol dlho považovaný za budúceho top 5 hráča ATP Tour. V súčasnosti je na 21. mieste a predtým bol na 17. mieste. Vo svojej mladej kariére však stále  čaká na svoje prvé veľké víťazstvo na ATP. Jeho hra s  ofenzívnym nádychom a veľkým podaním robí súperom problémy. Navyše Felix má výborný pohyb od základnej čiary !  Tu v Melbourne je vo vynikajúcej forme a dosiahol 16. kolo bez toho, aby stratil set. Jeho výhra v treťom kole nad Kanaďanom Denisom Shapovalovom bola obzvlášť pôsobivá, očakávam veľkú dávku sebavedomia !

Aslan Karatsev je v súčasnosti na 114. mieste a tu v Austrálii hrá magický tenis. Je to len šťastný kvalifikant, sem sa dostal pomerne jednoducho a hlavne šokujúco. Aslan nestratil ani set. Zničil Egora Gerasimova  a šokoval tenisový svet tým, že v treťom kole porazil nasadeného Diega Schwandzmana.  Má super podanie, jeho hra graduje od zápasu k zápasu. Na papieri nemá veľa šancí, ale v súčasnej forme  sa môže stať čokoľvek.

Zatiaľ čo je Karatsev v úžasnej forme, vidím, že jeho rozprávková cesta sa tu končí. FAA má veľmi podobný herný štýl ako Rus, ale robí všetko o niečo lepšie. Má tiež viac veľkých zápasových skúseností a verím, že nakoniec vyhrá vyrovnaný zápas.

Roby