1. októbra 2022

Karen Khachanov vs. Matteo Berrettini ANALÝZA

Zdroj: SofiaOpen

Karen Khachanov vs. Matteo Berrettini – 3. kolo dvojhry mužov Australian Open 2021 sobotu 13. februára 2021

KURZ 1,52

VKLAD 2/3

TIP – Vyhrá Berretini

7:00

 

⬇️

 Karen Khachanov je veľmi dobrý hráč, ale je to len tieň jeho niekdajšieho vrcholu v roku 2018, keď  vyhral na turnaji Paris Masters 1000, vo finále porazil Novaka Djokoviča. “Chačanov” tu ešte poriadne nezažil ťažký zápas, stretol sa s oveľa nižšie postavenými  hráčmi. Chačanov zvíťazil v druhom kole nad Richardom Berankisom v dvoch setoch 6-2 / 6-4 / 6-4. Chačanov je náchylný robiť veľa chýb proti tvrdým súperom a v tomto zápase proti Matteovi Berrettinimu, ktorý má neuveriteľnú formu odvtedy, čo minulý týždeň prišiel do Austrálie.

 Matteo Berrettini v druhom kole porazil českého kvalifikanta  Machaca a svojho súpera zdolal v 4 setoch 6-3 / 6-2 / 4-6 / 6-3. Matteo Berrettini je vo výbornej forme už viac ako týždeň, keď v posledných 6 zápasoch získal 5vyhier Berrettini je v týchto podmienkach vynikajúci, pretože dokáže servovať neuveriteľné podania a jeho forhendové schopnosti sú  oveľa rýchlejšie ako na iných povrchoch. Berrettini bude veľmi motivovaný, aby sa  tento rok dostal ďaleko, pretože vie, že ak bude hrať najlepšie, môže tu postúpiť aspoň do štvrťfinále. 

Keby to bol rok 2018, bol by som si vybral Karena, ktory by toto stretnutie vyhral. Odvtedy je však Matteo Berrettini na neustálej trajektórii smerom hore, zatiaľ čo Chačanov neustále klesá. Khachanov už nie je hráčom, ktorým býval. 

Očakávam, že Berrettini zvíťazí v 3 alebo 4 setoch.