19. mája 2022

Naomi Osaka vs Jennifer Brady – Vyrovnané finále

sportshead

Tretia nasadená Japonka Naomi Osaka bude vo finále čeliť Jennifer Brady vo finále Australian Open 2021. Hrali medzi sebou trikrát a Osaka vedie sériu 2: 1.Dokáže Brady vyrovnať stav série alebo si Osaka pripíše štvrtý grandslamový titul?

Naomi Osaka bola obľúbenou hráčkou pre tipujúcich na tomto austrálskom  podujatí. Okrem tuhého boja proti Garbine Muguruzovej, ostatné zápasy vyhrala zdrvujúcim spôsobom v dvoch setoch. Vo štvrťfinále rozbila Serenu Williamsovú a za niečo vyše hodiny vyhrala 6: 3, 6: 4. Počas celého turnaja  podávala dobre, bola agresívna od základnej čiary a nedovolila súperkám dostať sa do žiadneho rytmu. Fakt je aj to, že Naomi je veľká predzápasová favoritka,  keďže po štvrťfinále nikdy neprehrala zápas na grandslamovom turnaji.

Jennifer Brady bola tiež pôsobivá  v Melbourne a ocitla sa tak vo svojom prvom grandslamovom finále. Málokto by predpovedal, že tu v tejto fáze ešte bude, ale prejavila obrovskú drzosť, keď dokázala vo vyraďovačke odohrať  troj setové zápasy proti Jessice Pegule a Karolíne Muchovej. Rovnako ako Osaka je silnou hráčkou na základnej čiare a pomocou silného podania a forhendu diktuje hru od základnej čiary. Pri výhre nad Muchovou bola trochu nervózna, dopustila sa 38 nevynútených chýb a mala nízke percento prvého podania a to len  50%.

Brady bude , že sa dostala až sem, nemá čo stratiť. Naomi Osaka na tvrdom ihrisku za posledné tri roky  nikdy neprehrala na grandslamovom podujatí, keď sa dostala do štvrťfinále. Očakávam zápas s veľkým bojom, ale mentálna sila Osaky bude pre Američanku príliš veľké sústo.

Tipy:

Brady viac ako 2,5 dvojchýb @1,94

Osaka počet es viac ako 6,5 @1,65

Osaka a viac ako 17,5 games 

 

Roby