7. júla 2022

NAOMI OSAKA VS. Serena Williams, OTVORENÉ SEMIFINÁLE !

TennisNetradicne.sk

Serena Williams ohromujúcim spôsobom odplatila finálovú prehru Wimbledonu 2019 Simone Halep presvedčivým víťazstvom 6: 3, 6: 3 vo štvrťfinále. Serena  bude teraz čeliť  asi najlepšej hráčke sveta Naomi Osaka, ktorá prešla cez  Hsieh Su-Wei 6-2, 6-2.

Pred turnajom bola našou  stávkou na získanie titulu domáca Barty, no vypadla, a hoci Serena zostáva zlatým štandardom v ženskej časti na harde, vyzerá to, že počas svojej púte v Melbourne viac ako o pár rokov vrátila čas.

„Hrá rovnako dobre, ako za starých čias,“ povedal Darren Cahill o Serene. „Je v pohybe rovnako dobre, ako som ju videl v posledných štyroch alebo piatich rokoch.“ Sebavedomá. Je to Serena Williamsová. “

Pohyb a obrana Sereny sú na tohtoročnom Australian Open bezkonkurenčné.

Serena si nemôže dovoliť stratiť ani kúsok zo svojej koncentrácie  pred svojím semifinálovým zápasom, pretože Halepovej  sila a agresia sú  porovnaní s Osakou na bode mrazu.

Osaka  vo štvrtom kole takmer vypadla, odvrátila 2 matcbals  v treťom sete za stavu 5:4 pre Garbine.

Zápasy medzi dvoma šampiónkami  vo forme nie sú komplikované: Kto hrá lepšie, vyhrá. Ale v tomto konkrétnom zápase nie je možné s istotou vedieť, kto má výhodu.

Keďže sme som si  nakoniec vybral Naomi  Osaku, aby vyhrala turnaj, tak  poviem že, v tomto zápasovom  scenári sa zdá, že jedinou bezpečnou stávkou prekonanie hranice 22,5 gemov. Tesný výsledok 7-6, 6-4 by pre nás znamenal výhru. Pravdepodobná je aj trojsetová bitka.

TIP: Naomi Osaka, celkovo viac ako 22,5 gamov.