19. mája 2022

Z turnaja na turnaj to nebude možné !

TASR

CORDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík neuspel vo štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Cordobe. Domácemu argentínskemu kvalifikantovi Facundovi Bagnisovi podľahol hladko 1:6, 2:6 (TASR)

Jozef Kovalik vs Emilio Gomez | Buenos Aires ANALÝZA

TIP – EMILIO GOMEZ VYHRÁ
KURZ – 2.46

 

ANALÝZA :

Jozef Kovalik a Emilio Gomez na seba narazia v kvalifikácii turnaja Argentina Open po prvý raz v kariére.

Jozef Kovalík : svetová č. 128, Jozef začne svoju púť v Buenos Aires po tom, čo odohral svoj posledný zápas v Cordobe, kde podľahol vo štvrťfinále Bagnisovi 6: 1 6: 2 s 2: 2. Kovalik má v roku 2021 skóre  4: 3 na antuke (pozri PLNÉ ŠTATISTIKY). Najlepším Jozefovým výsledkom v sezóne bolo dosiahnutie semifinále na istanbulskom challengeri. Je to antukár, posledný zápas hral 26.2. 2021, prakticky včera, na prípravu nemal žiaden čas, z výkonu proti Bagnisovi nemôže byť nadšený…

Emilio Gomez svetová  č. 172, Gomez začne svoju jazdu v Buenos Aires po tom, čo odohral svoj posledný zápas tiež  v Cordobe, kde 20. februára podľahol kvalifikácii Sakamotovi 3: 6, 6: 1, 7: 6 . Ekvádorčan má v roku 2021 nepriaznivé skóre 3: 4 na antuke. Tiež ortodoxný antukár, myslím si, že na prípravu mal dostatok času, proti Sakamotovi ukázal dobrý pohyb na baseline, Kovalíkov takmer 800km presun a únava budú hrať svoju rolu. Kurzy na Gomeza sú prepálené, zatiaľ z turnajov prichádzajú prekvapenia. V tomto zápase môžu byť tri sety ale pravdepodobnejšia je výhra 2:1 pre Gomeza.

 

Roby.