17. augusta 2022

Návrat v Palerme (Preview)

Tento týždeň sa v Palerme vráti profesionálny tenis. Bude to tiež skok do neznáma.

O niečo viac ako pol hodiny pred začiatkom kvalifikácie WTA oznámila, že nemenovaná hráčka bola testovaná na koronavírus. Zápasy pokračujú, udalosť pokračuje  podľa plánu, ale otázky zostali: Bude to posledný pozitívny test? Koľko ďalších môže turnaj prežiť?

Pozitívne je, že za štyri mesiace si môžeme všimnúť aj prvé skutočné, živé a zmysluplné losovanie. Pár najväčších mien, ktoré tu mali byť – Simona Halep, Johanna Konta – sa odhlásili . Organizátori turnajov môžu ponúknuť iba približne 200 000 dolárov z obvyklých 250 000 dolárov.

Petra Martič, milovníčka hliny, ktorá dosiahla štvrťfinále v Roland Garros, je najväčsou favoritkou ! Marketa Vondrousová, je  číslo 2. Ďalšie nasadené hráčky sú Maria Sakkari, Anett Kontaveit (ktorá vyhrala  na Australian Open 2020), Elise Mertens, Donna Vekic, Dayana Yastremska a Ekaterina Alexandrova. Medzi ďalšie zaujímavé hráčky patria  Daria Kasatkina, Kiki Mladenovic a Camila Giorgi.

Vo všeobecnosti o turnaj  preplnení síce nie top hračkami, ale tenistkami, ktoré sa môžu v budúcnosti radiť medzi elitu ! , Petra Martic je jemne štýlová, všestranná tenistka  Vondrousova odmaká každú loptičku !  Sakkari preferuje hard a antuku. Kontaveit a Mertens sú solídnymi útočnými tenkstkami , ktoré si za posledné dva roky postupne získali dôveru. Yastremska je stále surová ! Vekic má na turné takmer desaťročnú skúsenosť.

A čo Kasatkina? Ak by niekto potreboval prestávku po roku 2019, bola to mladá Ruskyňa. Jedna z top  hráčiek roku 2018, keď dosiahla dve štvrťfinále Grand Slam !  Minulú sezónu sa prepadla až na 66.  Stále má len 23 rokov a jej raketové schopnosti by stále nemali zostať nepovšimnuté. Teraz to bude otázka, ako  jej dať sebadôveru  späť dokopy. Turnaj na antuke by mal byť pre ňu ideálnym miestom na štart.

Top Zápasy v prvom kole: Martic vs. Alison Van Uytvanck, Alexandrova – Mladenovic !

Róbert Lešš