1. októbra 2022

Potrebujeme nových šampiónov !

Chcem, aby títo mladí hráči  prišli a vyhrali tieto turnaje.

Zaujímavý úvod nového blogu, budem dnes rozprávať trošku netradične. Aj vy si myslíte, že ženská hra je „obmenejšia ako kedykoľvek predtým“, ale muži potrebujú, aby prišla mladá generácia.

Zatiaľ čo ženská hra je v súčasnosti atraktívna nie len peknými ženami ale aj  s prívalom nových šampióniek. Podarilo sa ukončiť éru Sereny !  Mužská strana je svedkom tzv. „Veľkej trojky“ Novaka Djokoviča, Rafaela Nadala a Rogera Federera. Títo velikáni si delia  posledných 13 titulov Grand Slam. „Namiesto toho, aby Djokovic, Nadal a Federer vyhrávali každý týždeň, chceme, aby hráči mladej generácie prišli a vyhrali veľké turnaje.

Ženský tenis napreduje rýchlosťou svetla, svetové jednotky sa striedajú ! Austrláska Ash Barty, Biancu Andreescu z Kanady a Americká Sofia Kenin tieto hráčky si postupne korunky pre víťazky GS.

Podľa mňa už éra „veľkej trojky“ nepotrvá dlho ! Dopredu sa „derie“ mladý rakúšan Dominic Thiem. Možno jediný dôvod, prečo Thiem nie je na vrchole rebríčka ATP  je ten, že mu ušli veľké finále doslova pomedzi prsty, keď prehral s Nolem v Austrálii ! Taktiež robí titulky mimo  ATP, keď chodí s tenisovou hviezdou WTA Tour Kristina Mladenovic. Verím, že Thiem už v roku 2021 získa svoj vysnený titul na GS.

 Denis Shapovalov tento týpek si rozhodne dláždi cestu medzi top trojku ATP rankingu. Juniorský grandlam – šampión, nemá problémy ani skraty na kurte, osobne verím, že to v roku 2021 prelomí !

Horúci Šaňo Alex de Minaur je v súčasnosti na svetovej  úrovni  ATP veľmi horúci. Na jeseň roku 2018, majster finále ATP  NEXT GEN. Moji milí čitatelia tento mladík krája ranking. Z 31. pozície je už na čísle 19. De Minaur vyjadril svoje želanie reprezentovať Austráliu na olympijských hrách v Tokiu v roku 2020.

Problémový Nick Kyrgios, je len na ňom, či skončí ako jeden z veľkých tenistov svojej generácie. Je vždy jedným z dramatických činiteľov na tenisových kurtoch aj mimo nich. Jeho činy na kurte ho v minulosti dostali do problémov, ale Kyrgios je schopný konkurovať tým najlepším. Už to dokázal na svetovom turné ATP. Motivácia je kľúčovým faktorom pri určovaní jeho úspechu.

„Neznámy“ Grék Stefanos Tsitsipas je našim šampiónom ! Tento hráč má ešte len 21 rokov a na svojom konte x prvenstiev ! Mám menovať ? Prvý Grék čo vyhral turnaj ATP, prvý Grék čo vyhral turnaj majstrov ATP FINALS (2019) Prvý grék, ktorý hrá na svetovej úrovni, ale ešte nereprezentoval krajinu v Davis CUPE. Najmladší víťaz ATP FINALS.

Nemecká tenisová „star“ Alexander Zverev sa v mužskom tenistskom tenise stal doslova menom. Patrí k najlepším, ktoré tento šport videl za posledných desať rokov, má iba 21 rokov. V roku 2017 mal Zverev vo svojom mene šesť titulov singlov ATP, pričom päť z nich je zo svetového turné ATP 2017.  Je to kráľ kráľov, tento rok toho veľa neodohral, všetci vieme prečo… Nech mu len sláva neuškodí ! Tento hráč bude dlho a dlho na vrchole.

 

Dúfam, že sa vám tento analytický blog páčil, snažil som sa vypichnúť dôležitých hráčov ! Ak sa tam váš favorit nedostal, kľudne napíšte dolu do diskusie budem rád !

 

ROBY