1. októbra 2022

TENISOVÉ LETO?

 

Rozhodnutie či budeme mať skrátenú letnú sezónu, je za rohom. ATP asociácia je pripravená oznámiť svoje úmysly ohľadom augustových udalostí vo Washingtone, Cincinnati, Kanade a Winston-Salem.

WTA má svoje neskoré letné udalosti, ale všetky oči sa viac zameriavajú na New York, kde sa US Open snaží usporiadať jednu či dve akcie.

NY Times informovali, že US Open by mohol hostiť Cincinnati v jeho normálnom časovom úseku, a potom dať hráčom týždeň „dovolenky“ pred veľkým turnajom. Tí by nemuseli cestovať a mohli by zostať na jednom mieste v okolí NYC. Tu by hrali hneď dva turnaje, ktoré by mohli zmierniť ich obavy týkajúce sa ukončenia sezóny. Čo sa však stane s Washingtonom, Kanadou a Winstonom Salem, ak sa WTA sezóna zastaví?

Ak by sa US Open rozhodla túto udalosť neuskutočniť, ostalo by nám len dúfať, že ďalším východiskovým bodom je francúzske French Open.

S klesajúcim počtom vírusov športy ako NBA, NHL, NFL a európsky futbal plánujú hrať alebo už dokonca hrajú. Špekulácie o návrate na kurty už tiež vyzerajú sľubne. Ak zájazdy dokážu vyriešiť logistiku a medzinárodní hráči budú súhlasiť, tak by to nemal byť problém.

Rokovania o ATP sezóne prebehnú 10. júna.

 

 

Róbert Lešš