17. augusta 2022

Tréner Bohemians Jedlička: „Kľúčový zápas bude teraz každý jeden“

ZDROJ: SZFB

„Klokanov z Bohemky“ dnes čaká húževnatý Liberec. Podarí sa im odplatiť prehru alebo padnú druhýkrát v sezóne? Dnes v analytickom rozhovore odpovedá tréner ženskej reprezentácie Slovenska a lodivod pražskej Bohemians Michal Jedlička.

 

Pred Playoff si chcete vybojovať čo najlepšiu pozíciu, so šiestym miestom asi nebudete spokojní ako tím. S akým cieľom cestujete do Liberca ?  Môžeme tento zápas označiť z hľadiska boja asi o 4-5 priečku kľúčový ?

 

Kľúčový bude asi každý zápas v tejto fáze sezóny. Liberec nás porazil v Prahe, my im to budeme chcieť dnes vrátiť. Pre nás je dôležité aby sme skončili štvrtí.“

 

Posledný zápas výhra 14:6 proti Ostrave, zlepšený výkon v útoku aj v obrane. V čom očakávate vašu silu oproti domácim ?

 

„Bude to rovnaký zápas ako u nás, tvoriť hru budeme my. Očakávam držanie loptičky na našej strane. Rozhodovať bude efektivita. Od Liberca očakávame poctivé bránenie a vyčkávanie na brejkové situácie.“

 

 

Filip Forman je zatiaľ najproduktívnejší hráč so 40timi bodmi. Budú dnes rozhodovať aj individuálne výkony hráčov? Aká je nálada pred zápasom ? Cestujete v plnej zostave?

 

„Zostava nie je kompletná, máme pár zranených i v karanténe. Od kľúčových hráčov očakávam kvalitný a dobrý zápas. Mali by svoje kontá zveľaďovať bodmi i keď nemáme káder plný top hráčmi.“

 

ANALÝZA OD FLORBAL NETRADIČNE-

Hostia budú v zápase dôslednejší, čo sa odrazí na štatistike v strelách na bránku. Panuje u nich dobrá atmosféra, s obrancom Ďopanom predĺžili o 4 roky, Forman má 2 body na zápas. Liberec má mladý tím, kde by mohli proti nim hrať trošku menšie skúsenosti. V tabulke bojujú už asi len o siedmu priečku.

Hostia ukázali zlepšenú ofenzívu a defenzívu v zápase proti Ostrave. Ak dnes dodržia taktiku spojenú s ich rýchlosťou, ktorá ich zdobí tak vyhrajú. Nesmú však zabúdať na kvalitný back checking a repressing.

 

Pre stávkujúcich odporúčame vsadiť na Bohemians.