17. augusta 2022

Tréner Sparty Kašpárek: „Proti Vítkoviciam v plnej zostave a na plné pecky“

Zdroj:AC SPARTA PRAHA

Finále českého florbalového poháru prináša súboj tretieho so štvrtým v ligovej tabuľke. Finále sa odohrá dnes 20:00 v Chomutove. Ako vidí dnešný zápas tréner Sparty Praha Ondřej Kašpárek. Čítajte dnešný analytický rozhovor.

 

Tak dnes proti Vítkoviciam pán tréner.Čo očakávate od dnešného zápasu. Stretnutie o nervoch alebo skôr bude hrať hlavnú rolu taktika ?

„Osobne si myslím, že zápas rozhodne lepšia psychika. Ten tím, ktorý bude bez hrať bez nervov ten dnešný duel vyhrá.“

Vo finále chce každý uspieť, keď sa niekto dostane do finále je to buď – alebo… s akými cieľmi teda idete do zápasu.

„Cieľ je jasný, vyhrať zápas ! Od začiatku to chceme rozbaliť a vybehnúť na súpera. Ak by som to mal povedať slangovo. Chceme hrať na plné pecky.“

Vítkovice sú váš super aj v boji o bronzovú priečku v tabuľke ešte pred playoff. Ich forma zďaleka nie je optimálna oproti vašim piatim víťazstvám. Pomôže vám zlepšená ofenzíva a defenziva v dnešnom zápase? Kvalita na dávanie gólov vo vašom tíme rozhodne je.

„Posilnené sebavedomie, to je naša zbraň. Vítkovice sme v tejto sezóne dvakrát porazili. Verím, že dnes vyhrá naša chuť a odhodlanosť do zápasu.“

Vieme, že doba nie je optimálna. Máte nejake absencie ? Aká je nálada v tíme pred prvým kľúčovejšim zápasom v sezóne ?

„Dnes nastúpime v úplne plnej zostave!“

 

Analýza od Florbalu Netradične:

Finále je finále. Každé je z hľadiska taktiky iné. Vo florbale však padá veľa golóv z dôvodu jeho dynamiky. Jemným favoritom sa zdá byť Sparta, ktorá je kurzovým outsiderom. Päť výhier v rade a skvelá defenzíva. Sparta dvakrát v sezóne Vitkovice porazila, navyše Rytieri obišli s výpraskom od Strešovíc. Generálka teda nedopadla najlepšie.

Tréner Rytierov z Vítkovíc sa sťažoval na nedostatočnú koncetráciu v hlavách hráčov. Tlak na Rytierov sa stupňuje, pretože ešte bojujú so Sparťanmi o tretie miesto v tabuľke.

Sparta je pre más favorit. Odporúčame preto vsadiť na jej góly.

Sparta dá aspoň 4,5 gólov.