7. júla 2022

Australian Open umožní v Melbourne Parku až 30 000 fanúšikom denne

Zdroj: Skysports

Po otvorení dvorcov 8. februára bude môcť Australian Open prijať až 30 000 fanúšikov denne, čo je asi 50 percent zvyčajnej účasti.

Limit bude znížený na 25 000 na posledných päť dní turnaja, keď bude menej zápasov,  športový minister Martin Pakula uviedol, že toto bude  jedno z najväčších podujatí od začiatku pandémie COVID-19.  Pakula uviedol, že toto rozhodnutie je dôkazom práce, ktorú obyvatelia vykonali pri zastavení nového koronavírusu po tom, čo si prešli jedným z najdlhších a najprísnejších lockdownov na svete !

„Bude to znamenať, že za 14 dní tu v Melbourne Park budeme mať až 390 000 ľudí, čo je asi 50% priemeru za posledné tri roky,“ povedal novinárom v dejisku turnaja.

Viac ako 1 000 ľudí, hráči a ich tímy , boli  povinní podstúpiť 14 dní karantény po príchode do Austrálie pred prvým grandslamovým turnajom v roku. Napriek tomu, že sa niektorí na začiatku karantény hnevali, šéf turnaja Craig Tiley uviedol, že je „obzvlášť hrdý“ na „hráčsku skupinu“. „Videl som ich dnes ráno a na rozdiel od toho, čo niektorí hráči tvrdili pred 10 dňami, väčšina z nich – 99,9% – je úplne šťastná, že sú vonku, a veľmi si vážia našu snahu chrániť ich,“ uviedol .

Španielka Paula Badosa, svetová ( 67), bola jedinou hráčkou, ktorá oznámila, že mala v Melbourne pozitívny test a čaká ju ešte niekoľko dní v karanténe.

 

Autor Roby