17. augusta 2022

FEDERER: „Návrat tenisu je dlhá cesta.“

Rovnako ako väčšina Európy aj Roger Federer žije posledné tri mesiace v karanténe, ktorú poctivo dodržiava. Okrem pár výstrelkov na Instagrame a Twitteri je Švajčiar mimo mediálneho i športového života.

Napriek tomu poskytol dvadsaťnásobný Grand Slam kráľ svoj prvý rozhovor od februára, keď sa zúčastnil videohovoru s bývalým majstrom Francúzska Gustavom „Gugom“ Kuertenem. Stal sa tak súčasťou charitatívnej kampane Guga s názvom „Winning Together“, ktorá zbiera finančné prostriedky pre Brazíliu počas pandémie COVID 19.

 

Celé video nájdeš tu: https://www.youtube.com/watch?v=B6N82XFyWGA#action=share

 

Vzhľadom na nedostatok správ, ktoré sprevádzajú opätovné spustenie turnajov, majú mnohí fanúšikovia stále dojem, že sa začne hrať až koncom júla. Podľa „Fedexa“ sú „plné domy“ poriadne ďaleko a ako sám hovorí: „Netešme sa, pretože nevidím koniec tejto zlej doby!“

Federer si poctivo udržiava svoju formu a zdokonaľuje vlastné zručnosti, ale režim vyčerpávajúceho cvičenia sa zdá byť zbytočný bez dátumu obnovenia.

Naopak dobrou správou je, že si šampión doliečil svoje doráňané koleno, ktorého operáciu podstúpil už v marci. Otázkou ale ostáva, ako bude Federer pripravený na Wimbledon a či bude návrat v auguste alebo v septembri. Švajčiarske nádeje sú síce spolu s legendami ochotné hrať doma, no nadšení rozhodne nie sú…

Róbert Lešš