17. augusta 2022

Sabalenka nemá konkurenciu !

Zdroj: WTA/Jimmie48

 

Aryna Sabalenková  zaznamenala 14 po sebe idúcich víťazstiev v zápasoch. Presvedčivým výkonom vyprevadila Mariu Sakkari 2:0 na sety. Bieloruska si tak zahrá finále v Abú Zabí

ABU DHABI, U.A.E. –  Bieloruska Aryna Sabalenková v utorok  predĺžila víťaznú sériu na 14 zápasov, pričom v semifinále výsledkom 6 – 3, 6: 2 zvíťazila nad gréckou tenistkou  Máriou Sakkari.

„Sústredím sa iba na správne veci,“ povedala Sabalenka médiám po svojej výhre. „To mi pomáha v prvom rade nemyslieť na všetky tieto výhry a v druhom rade stále víťaziť. Myslím si, že sa musím stále sústrediť na svoju hru, sústrediť sa na pohyb na kurte a pokúsiť sa urobiť v tejto chvíli všetko, čo môžem. Myslím si, že to funguje naozaj dobre. “

Sabalenka si pripísala posledné tri zo svojich štyroch predchádzajúcich stretnutí so Sakkari. Bieloruska na víťazstvo potrebovala iba 57 minút.

Svetová desiatka  v zápase predviedla 22 výherných úderov, vrátane ôsmich es, vyvarovala sa nevýnuteným chybám. Bieloruska ovládla zápas, keď získala až 83 percent svojich podaní. Je vysoko pravdepodobné, že ak si formu udrží, bude patriť k veľkým favortitkám na Australian Open. (Roby)